X
X

Tüm Hosting Paketlerinde %50'ye Varan İndirim

Sepet  (0)
Giriş Yap Hesap Oluştur

Bilgi Bankası

OpenCart E-Ticaret Ürün Nasıl Eklenir?

Merhabalar bu gün size e-Ticaret sitenizde ürün yüklemeyi göstereceğim
Öncelikle WebVariz yetkililerinden aldığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile admin panelinize giriş yapıyorsunuz. Daha sonrasında aşağıdaki gibi admin paneli karşınıza çıkıyor.

 

 

Solda bulunan menüde KATALOG menüsüne tıklayıp açılan menülerde ÜRÜNLER menüsüne tıklıyoruz. Bu menüye tıkladığınızda varolan ürünleriniz ve yeni eklenecek ürünler ile ilgili işlem yapacağınız bölümdür.
Bu menüde varolan ürünleriniz ile ilgili güncellemeleri yapabilirsiniz. ÜRÜNLER menüsüne tıkaldığınızda aşağıdaki sayfa karşınıza gelecek.

 

 

Açılan sayfada sağ üst kısımda bulunan "+" simgesine yani Ekle butonuna tıklıyorsunuz. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi yeni ürün bilgileri karşınıza çıkıyor.

Ürün özelliklerini eklerken sekmelerle devam edeceğiz ilk sekmemiz "Genel" sekmesidir.

 

 

Ürün açıklamalarını ve ürün genel bilgilerini bu bölümde giriyoruz.
Bu kısım önemli!
* Ürün Adı: Ürünleriniz aramalarda "Ürün Adı" bölümüne girdiğiniz başlıkla ve Google SEO ayarlamalarında üst sıralara çıkacaktır. Burada ürününüzü tam adını yazmanız gerekmektedir.
* Açıklama: Ürününüzü tanımlayan açıklamayı eklemeniz gerekmektedir. Ürününüz bilindik ve çok özelliği olmayan bir ürün ise boş da bırakabilirsiniz.
*Meta Başlık: Bu bölümü "Ürün Adı" bölümünün aynısı yapmanız gerekmektedir. Kopyalayıp yapıştırın.
Geri kalan bölümleri doldurmanıza gerek yoktur.

 

 

"Veri" sekmesine geldiğimizde ürün verilerini, fiyatını gibi özelliklerini girdiğimiz bölüm karşımıza çıkıyor.
* Ürün Kodu: Bu bölüme ürününüzün web sitenizdeki kimliği değerine sahip kendi kodunu giriyoruz. Bu kod size kalmıştır. Stoğunuzda kullandığınız stok kodunuzuda girebilirsiniz. Bu kod; ileride ürün düzenlemek, yayından kaldırmak gibi işlemlerde ürününüzü kolay bulmanıza olanak sağlayacaktır.
* SKU, UPC, EAN, JAN, ISBN, MPC: Eğerki ürününüzün evrensel bu kodlardan birisi varsa ekleyebilirsiniz. Yok ise doldurmayınız.
* Fiyatı: Ürününüzü satışa çıkarmak istediğiniz birim fiyatınız yazacaksınız.
* Vergi Sınıfı: Ürününüze uygulamak istediğiniz %8 veya %18 KDV vergisi var ise onu seçeceksiniz. Eğerki müşteriye KDV yansıtmak istemiyorsanız "Yok" seçeneğini seçiniz.
* Adet: Bu bölüm stoğunuzda kaç adet ürün olduğunu gireceğiniz bölümdür. Önemli bir bölümdür. Eğer ki üründen az var ve siz bu değeri fazla girerseniz girdiğiniz değer kadar sipariş verilebilir. Buda ürün iptali ve müşteri memnuniyetsizliğine neden olabilir. (Olmayan ürün neden web sitenizde var gibi yorumlara neden olacaktır.) * Durum: Bu kısım ürününüzün web sitenizde yayında olup olmayacağını belirteceğiniz bölümdür. Kapalı yaparsanız ürününüz web sitenizde yayında olmaz. Ürünü müşterileriniz göremez.

Diğer seçenekleri ellemenize gerek yoktur!!!

 

 

"Bağlantılar" sekmesine geldiğimizde ürün katagorilerini ayarladığımız bölüm karşımıza çıkıyor.
Bu kısımda "Üretici" ve "Katagoriler" sekmesinde sadece işlem yapacağız.
* Üretici: Ürününüz bir üreticisi var ise mesela "Nike, Adidas, Apple Vb." ürün markasını yani üreticisini seçiyorsunuz.
* Katagori: Ürünüz bir mesela bir gözlük ve hem erkek hem kadın için üretildi ise bunu uygun katagorilere eklemeniz lazım yani Erkek Güneş Gözlüğü, Kadın Güneş Gözlüğü şeklinde 2 ayrı katagoriyede ekleyebilirsiniz. Ürünüz bu şekilde iki katagoridede gözükecektir.

 

 

"Kampanya" sekmesine geldiğimizde üründe oluşturmak istediğimiz belirli süreli indirimleri ayarladığımız bölüm karşımıza çıkıyor.
- "+" simgesine tıklayarak bir kampanya ekliyoruz.
- Burda "Müşteri Grubu" bölümüne dokunmayınız.
- Öncelik kısmına "1" değerini giriniz.
- Fiyatı kısmında ürününüz uygulamak istediğiniz indirimli fiyatını giriyoruz. 349.99 TL'ye sattığınız ürünü belirli tarihler arasında 249.99 TL'ye satmak istiyorsanız, bu bölümde 249.99 şeklinde değeri giriyorsunuz.
- Kampanyanın başlangıç ve bitiş tarih aralığını seçiyorsunuz. Bu tarihler arasında ürünleriniz belirttiğiniz indirimli fiyat üzerinde müşterilerinizin karşısına çıkacaktır.

 

 

"Resim" sekmesine geldiğimizde ürün görsellerini eklediğimiz bölüm karşımıza çıkıyor.
* Ürün görsellerini ekleyerek işlemi tamamlıyoruz.

Daha sonra sağ üstte bulunan "Kaydet" butonuna tıklayarak ürününüz kaydetip yayınlanmasını sağlıyoruz.
İşlemlerimiz bu kadardı. Kaydettikten sonra aşağıdaki gibi tüm ürünlerin bulunduğu "Ürünler" sayfasına geliyoruz.
Başka bir ürün eklemek istediğinizde yine sağ üstte bulunan "+" butonuna tıklayarak yeni ürünlerinizi ekleyebilirsiniz.

* Ürününüzü düzenlemek istediğinizde ürününüzün yanında bulunan kalem butonuna tıklayarak ürün içeriklerini düzenleyebilirsiniz.

 

 

İYİ SATIŞLAR

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(121 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)